HAKKIMIZDA


 

Hatice Aktürk (Uzun yıllar büyük şehirlerde yaşamış, büyük firmalarda yöneticilik yapmış, dünyanın pek çok ülkesine iş gereği seyahat etmiş ve tüm her şeyi geride bırakarak) Muğla’ ya yerleşmiş zeytindostu olarak yaşamını sürdürmektedir. ATA AĞAÇ marka sahibidir.

1982 Balat (Milet) Aydın doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra dil eğitimi için bir yıl İngiltere’ de bulunmuştur. Dil eğitimini tamamlayıp yurda döndüğünde Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluklar Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimi sırasında Avrupa Birliği Derneğinde çalışmaya başlamış ve Avrupa Birliği Projeleri yürütmüştür. 2007 yılında tekstil sektöründe özel bir firmada İngiltere pazarından sorumlu satış temsilcisi olarak çalışmaya başlamış ve yaklaşık 10 yıl boyunca kariyerini bu yönde geliştirmiştir. Bu süreçte İspanya, Yunanistan, Portekiz, Belçika, Hollanda, Almanya, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde bulunan büyük hazır giyim markalarına tekstil ürünü satmıştır. İş gereği sürekli yurtdışı seyahatinde bulunan Hatice Aktürk, bir gün artık daha fazla bu sektörde olmak istemediğini fark edip istifa etmiş ve memleketine geri dönmüştür.

Ailesinin uğraşlarından birisi olan zeytincilik geleneksel yöntemler kullanılarak nesillerdir devam etmektedir. Yaklaşık 100 dönümlük alan içerisinde bulunan zeytinliklerinin çoğu Didim Balat Köyü Milet Harabeleri civarında bulunmaktadır.